W ostatnim dniu grudnia 2020 roku weszliśmy w Święty Rok Jakubowy, który jest obchodzony, gdy święto św. Jakuba Apostoła, tj. 25 lipca, przypada w niedzielęMożliwość taka przypada co  5, 6 i 11 lat. Pierwszy rok święty, ustanowiony przez papieża Kaliksta II,  obchodzono w 1126 r.  Nasza katedra, której patronuje św. Apostoł Jakub Większy, jest jednym z 48 kościołów stacyjnych wyznaczonych w Polsce.     

   
PENITENCJARIA APOSTOLSKA z upoważnienia Ojca Świętego Franciszka udziela na cały Rok Święty Jakubowy odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (tzn. sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna oraz modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego) wiernym, którzy w duchowej łączności z Jubileuszem Compostelli, do dnia 31 grudnia 2021 r.,  odrywając się w duchu od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawiedzą w formie pielgrzymki którykolwiek z 48 kościołów stacyjnych [w tym naszą katedrę] i pobożnie wezmą tam udział w obchodach jubileuszowych, lub przynajmniej przez odpowiednio długi czas pozostaną na pobożnym rozmyślaniu, kończąc je Modlitwą Pańską, Wyznaniem Wiary oraz wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny i Świętego Jakuba Większego, Apostoła.    

Osoby w podeszłym wieku, chorzy oraz wszyscy, którzy z ważnej przyczyny nie mogą opuścić domu, mogą w równym stopniu uzyskać odpust zupełny, wzbudziwszy w sobie niechęć wobec jakiegokolwiek grzechu oraz intencję wypełnienia, skoro tylko będzie to możliwe, trzech zwyczajnych warunków, jeśli przed jakimkolwiek obrazem Świętego będą się łączyć duchowo z obchodami jubileuszowymi, poleciwszy miłosierdziu Bożemu swoje modlitwy, cierpienia lub niedogodności własnego życia… [z tą myślą obrazki św. Jakuba rozdawaliśmy podczas ubiegłorocznej kolędy; znajdziemy je również na kredensie przy wyjściu z kościoła].

Znajdź nas na Facebooku

Organizator

Parafia Rzymskokatolicka  
pw. Św. Jakuba Apostoła

ul. św. Jakuba Ap. 1
70-543 Szczecin

Kierownik techniczny

Dorian Sierek – tel. 501 858 223 
kierownik@katedra.szczecin.pl

Koordynator

Bożena Kordykiewicz – tel. 503 588 078
bozena@sw-jakuba.pl

 

 

www.jarmarkjakubowy.pl

© 2016-2023 Wszelkie prawa zastrzeżone JARMARK JAKUBOWY

Projekt graficzny i realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin