Sklep Jarmarkowy

sklep-jarmarku-jakubowego

Naszą ideą  było, aby najlepsze produkty Jarmarku były do kupienia przez cały w pobliżu Katedry. Do tego służy otwarty w ubiegłym roku sklep pod znana i rozpoznawalną nazwą Jarmarku Jakubowego.

 

W sklepie  można kupić produkty tradycyjne, które są wpisane na LISTĘ PRODUKTÓW TRADYCYJNYCH MINISTERSTWA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI.

 

Co to oznacza?

Na Listę wpisywane są produkty, których jakość lub wyjątkowe cechy i właściwości wynikają ze stosowania tradycyjnych metod produkcji, stanowiące element dziedzictwa kulturowego regionu, w którym są wytwarzane, oraz będące elementem tożsamości społeczności lokalnej. Przy czym, za tradycyjne uważa się metody produkcji wykorzystywane od co najmniej 25 lat. Lista Produktów Tradycyjnych ma na celu rozpowszechnianie informacji o produktach wytwarzanych tradycyjnymi, historycznie ugruntowanymi metodami.

 

W Sklepie Jarmarku Jakubowego można kupić codziennie pyszne pieczywo, ciepłe croisanty, kiełbasa lisiecką – ulubiona kiełbasa Jana Pawła II, a tak naprawdę produkowana w Zakładzie Masarskim St. Mądrego z Nowej Wsi Szlacheckiej pod Krakowa, ale i Szczecińskich wytwórców wędlin takich jak Szulc i Wolf. Również świeży, wędzony pstrąg  z wędzarni ryb w Zielenicy, która specjalizuje się w wędzeniu ryb w tradycyjny sposób według rodzinnej receptury. Przywiązują szczególną wagę do sposobu wędzenia, z wykorzystaniem wyłącznie świeżych ryb, naturalnych przypraw i źródlanej wody z własnego ujęcia. Wszytko to daje wyśmienity smak i zapach. Sery korycińskie – Agnieszka Gremza, laureatka wielu konkursów robi sery niemal pół życia, ale serowarska tradycja na Podlasiu ma już kilkaset lat. Historia sera korycińskiego sięga potopu szwedzkiego, kiedy to pod Korycinem rozegrała się jedna z bitew. Producentka wyrabia ser koryciński “Swojski” nie tylko w jego wersji klasycznej, ale i z dodatkami – m.in. z czosnkiem, ziołami prowansalskimi, bazylią, lubczykiem, oregano, czarnuszką, kminkiem, płatkami słodkiej papryki czy pieprzem kolorowym.

W sprzedaży również sery kozie, wiele rodzajów miodów, konfitury, przyprawy bez konserwantów, sękacz, krówki opatowskie, kwas chlebowy oraz wiele ciekawych produktów z czego znaczna większość znajduję się na liście Ministerstwa Rolnictwa.

 

Godziny otwarcia:

Pn. – Pt.  7:00 – 17:00, 

Adres: ul. Wyszyńskiego 17/L2 Szczecin vis a vis głównego wejścia do Katedry
tel. 503891150
adres email : sklepik@jarmarkjakubowy.pl

 

Zapraszamy do sklepu Jarmarku Jakubowego!

Znajdź nas na Facebooku

Kontakt

Organizatorzy:
Fundacja Dzieło Świętego Jakuba
ul. Świętego Jakuba 1,
70-543 Szczecin

 

Biuro czynne:

od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00

 

Kontakt:

bozena@sw-jakuba.pl

tel. kom. 503 588 078 (p. Bożena Kordykiewicz)

www.jarmarkjakubowy.pl

© 2016-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone JARMARK JAKUBOWY

Projekt graficzny i realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin