Dodano: 27 maj 2016, 7:17

Sahiba Disy – szczeciński zespół tańca American Tribal Style

zdjecie SDSahiba Disy – szczeciński zespół tańca American Tribal Style (czyt. amerikan trajbal stajl), zrzeszający tancerki, które jako pierwsze rozpoczęły popularyzację go na ziemi szczecińskiej. Grupa założona została w 2012 roku przez trzy dziewczyny, które w miejscowym środowisku poszukiwały innych form tańca orientalnego.

Tak mówią o sobie: „Charakteryzuje nas przede wszystkim działalność zespołowa, gdzie głos każdej uczestniczki jest ważny bez wyszczególniania jednostek, a lider  jest tylko na scenie i decyduje jedynie o przebiegu improwizacji w danym momencie. Mówimy jednym głosem, dlatego często nasz wysiłek sceniczny zostaje doceniony”. Zespół ma na koncie liczne pokazy na scenie lokalnej oraz na imprezach orientalnych w kraju i za granicą. Organizuje również warsztaty taneczne z najlepszymi tancerkami w kraju oraz prowadzi cykliczne kursy w ramach naboru do zespołu.

Obecny skład zespołu tworzą: Monika Adamkiewicz, Ewelina Rutka, Katarzyna Pałka, Aleksandra Karnauch, Marta Naider, Marta Jesswien oraz Magdalena Wojtaś.

Znajdź nas na Facebooku

Organizator

Parafia Rzymskokatolicka  
pw. Św. Jakuba Apostoła

ul. św. Jakuba Ap. 1
70-543 Szczecin

Kierownik techniczny

Dorian Sierek – tel. 501 858 223 
kierownik@katedra.szczecin.pl

Koordynator

Bożena Kordykiewicz – tel. 503 588 078
bozena@sw-jakuba.pl

 

 

www.jarmarkjakubowy.pl

© 2016-2023 Wszelkie prawa zastrzeżone JARMARK JAKUBOWY

Projekt graficzny i realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin