O Jarmarku Jakubowym

Szanowni Państwo,

Rozpoczyna się XV edycja Jarmarku Jakubowego, od środy do niedzieli w cieniu Katedry Świętego Jakuba, zaprezentuje się ponad dwustu wystawców z kraju i zagranicy z wyrobami rękodzielniczymi, produktami spożywczym, przetwórstwem mięsnym, mlecznym i warzywnym. 

Jarmark nawiązuje do staropolskiej tradycji, aby w dniu Odpustu Kościoła Parafialnego, po uroczystościach religijnych, pielgrzymce, Mszy Świętej, pątnicy ucieszyli oko i posilili się kolorowym jarmarkiem.

Patronem tego wydarzenia jest Święty Jakub, który od VIII wieków otacza opieką wzgórze katedralne.

Tegoroczne wydarzenia odpustowe zbiegają się ze Jubileuszowym Rokiem Świętego Jakubana który Stolica Apostolska wyznaczyła naszą katedrę jako jeden z 48 kościołów stacyjnych w Polsce, co daje nam możliwość codziennego zyskiwania odpustów gdy do tego miejsca pielgrzymujemy, by słuchać słowa Bożego oraz przyjmować miłość Boga w sakramentach Kościoła, zwłaszcza Pokuty i Eucharystii. 

Scena odpustowa otwarta będzie dla twórców kultury z miasta i regionu, a także dla artystów będących gośćmi tego wydarzenia. 

Jarmark Jakubowy organizowany jest z myślą o rodzinach, dlatego przewidziano atrakcje dla dzieci, w formie zabaw, konkursów, eko-edukacji i katechezy.

Przestrzeń Jarmarku w sposób naturalny prowadzić będzie Gości do wnętrza Katedry na modlitwę i medytację, a całe wydarzenie zwieńczy uroczysta Msza Święta Odpustowa, która odprawiona zostanie w Niedzielę 25.07.2024 o godzinie 18:00.

Organizatorem wydarzenia jest Parafia pw. Św. Jakuba Apostoła w Szczecinie przy współudziale Miasta Szczecin, Województwa Zachodniopomorskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie,

w partnerstwie z Grupą Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., Polferries oraz Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

 

 

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jakuba Apostoła

Ul. Św. Jakuba Ap 1, 70-543 Szczecin,

NIP: 852-188-56-72, REGON: 040044756 

Nr konta: 52 1240 3972 1111 0010 3233 3016

 

Do zobaczenia na Jarmarku Jakubowym !

 

Znajdź nas na Facebooku

Organizator

Parafia Rzymskokatolicka  
pw. Św. Jakuba Apostoła

ul. św. Jakuba Ap. 1
70-543 Szczecin

Kierownik techniczny

Dorian Sierek – tel. 501 858 223 
kierownik@katedra.szczecin.pl

Koordynator

Bożena Kordykiewicz – tel. 503 588 078
bozena@sw-jakuba.pl

 

 

www.jarmarkjakubowy.pl

© 2016-2023 Wszelkie prawa zastrzeżone JARMARK JAKUBOWY

Projekt graficzny i realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin