O Jarmarku Jakubowym

Szanowni Państwo,

Rozpoczyna się VIII edycja Jarmarku Jakubowego, od czwartku do niedzieli w cieniu Katedry Świętego Jakuba, zaprezentuje się ponad trzystu wystawców z kraju i zagranicy z wyrobami rękodzielniczymi, produktami spożywczym, przetwórstwem mięsnym, mlecznym i warzywnym.

Jarmark nawiązuje do staropolskiej tradycji, aby w dniu Odpustu Kościoła Parafialnego, po uroczystościach religijnych, pielgrzymce, Mszy Świętej, pątnicy ucieszyli oko i posilili się kolorowym jarmarkiem.

Patronem tego wydarzenia jest Święty Jakub, który od VIII wieków otacza opieką wzgórze katedralne.

Tegoroczne wydarzenia odpustowe zbiegają się ze Światowymi Dniami Młodzieży, w ramach których w tym czasie organizowane są tzw. „Dni w Diecezji” dla młodzieży, która przed wyjazdem do Krakowa zatrzyma się w Szczecinie.

Scena odpustowa otwarta będzie dla twórców kultury z miasta i regionu, a także dla artystów będących gośćmi tego wydarzenia. W piątkowy wieczór na scenie wystąpi Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, a w sobotę bałkańska grupa Sharena.

Jarmark Jakubowy organizowany jest z myślą o rodzinach, dlatego przewidziano atrakcje dla dzieci, w formie zabaw, konkursów, eko-edukacji i katechezy.

 

 

Przestrzeń Jarmarku w sposób naturalny prowadzić będzie Gości do wnętrza Katedry na modlitwę i medytację, a całe wydarzenie zwieńczy uroczysta Msza Święta Odpustowa odprawiana w poniedziałek o godzinie 18.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Dzieło Świętego Jakuba wraz z Parafią Katedralną przy współudziale Miasta Szczecin, Województwa Zachodniopomorskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie,

w partnerstwie z Grupą Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., Polferries oraz Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

 

Fundacja Dzieło Świętego Jakuba

Ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin,

NIP: 851-31-66-773, Regon: 321313199

Nr konta: 96 1240 3826 1111 0010 5673 3090

 

Do zobaczenia na Jarmarku Jakubowym !

 

Znajdź nas na Facebooku

Kontakt

Organizatorzy:
Fundacja Dzieło Świętego Jakuba
ul. Świętego Jakuba 1,
70-543 Szczecin

 

Biuro czynne:

od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00

 

Kontakt:

bozena@sw-jakuba.pl

tel. kom. 503 588 078 (p. Bożena Kordykiewicz)

www.jarmarkjakubowy.pl

© 2016-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone JARMARK JAKUBOWY

Projekt graficzny i realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin