Dodano: 27 kw. 2016, 12:33

Nowość na Jarmarku Jakubowym

1175706_702255143122443_1710518392_nSerdecznie zapraszamy na stoisko Pani Jolanty Semeniuk oraz na warsztaty, które poprowadzi (godziny warsztatów będzie podane około czerwca w programie).

Jolanta Semeniuk jest zielarzem – fitoterapeutą. Kończy studia inżynierskie na kierunku Zielarstwo i Terapie Roślinne na UP w Lublinie, jest absolwentką PKU z zakresu dietetyki i odchudzania, posiadająca  uprawnienia wydane przez Ministerstwo Zdrowia do pozaaptecznego obrotu ziołami i preparatami ziołowymi oraz certyfikat zintegrowanej i ekologicznej uprawy roślin zielarskich.    

Pasjonatka historii od lat czynnie działająca w Odtwórstwie Historycznym Wieków Dawnych, jej kram z ziołami to wędrówka w czasy barwnych, oszałamiających smakami i zapachami wieków, gdzie Ziemia i jej lecznicze płody były największym bogactwem.

Podczas warsztatów można będzie od podstaw nauczyć się jak prawidłowo i ekologicznie uprawiać zioła lecznicze i przyprawowe oraz jak je wykorzystać dla naszego zdrowia i jak zrobić z nich własne preparaty.

Interaktywne zajęcia dydaktyczne to nie tylko interesujące wykłady ale również nauka robienia maści, preparatów kosmetycznych, syropów, nalewek leczniczych oraz przypraw bez dodatków chemicznych.

Atmosfera zajęć przenosi uczestników od ciekawych czasów średniowiecza, kiedy to wiedza o ziołach zaczęła wychodzić poza mury klasztorne po dzisiejsze czasy, w których każdy dbający o zdrowie stara się wyeliminować wszechobecne dodatki chemiczne z pożywienia.

 

Znajdź nas na Facebooku

Organizator

Parafia Rzymskokatolicka  
pw. Św. Jakuba Apostoła

ul. św. Jakuba Ap. 1
70-543 Szczecin

Kierownik techniczny

Dorian Sierek – tel. 501 858 223 
kierownik@katedra.szczecin.pl

Koordynator

Bożena Kordykiewicz – tel. 503 588 078
bozena@sw-jakuba.pl

 

 

www.jarmarkjakubowy.pl

© 2016-2023 Wszelkie prawa zastrzeżone JARMARK JAKUBOWY

Projekt graficzny i realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin